First Minute

Tak naprawdę większość osób, która regularnie jeździ na wakacje, myślenie o wyjeździe zaczyna długo przed wyjazdem. Zapewne większość osób, która nie wie o pewnym aspekcie biur podróży jest tym faktem zdziwionym. Ale nic w tym dziwnego, skoro zniżki dotyczące zamówień wakacyjnych z wyprzedzeniem kilku miesięcy są tak duże, że przyciągają wczasowiczów. Oczywiście, każdy kto choć raz przekonał się o tym ile daje zamówienie wakacji kilku miesięcy przed wyjazdem już zawsze korzysta z takiej oferty. Takie wakacje potrafią być nawet do 40% tańsze, aniżeli te zamawiane poza sezonem zniżkowym. Oczywiście, znajdą się również tacy, którzy powiedzą, że oferty Last Minute również bywają atrakcyjne, co jest zresztą prawdą. Jednak różnica pomiędzy Last Minute, a tak zwanym, wymienionym wyżej First Minute jest znaczna.

Po pierwsze zamawiając wakacje First Minute mamy do wyboru wszystkie hotele jakie zaoferował dany kraj dla danego biura podróży. To wielki plus, gdyż możemy wybrać właśnie taki nocleg jaki najbardziej nam pasuje gdyż rezerwacji takich jest mniej. Na spokojnie sprawdzimy kolejne hotele i będziemy mogli udać się tam gdzie standard pobytu jest najlepszy. Co więcej oferta Last Minute czasami ukrywa pewne nieprzyjemne kruczki prawne w umowie i na przykład po przylocie na miejsce może okazać się, że kilkukrotnie będziemy „rozrzucani” po różnych hotelach. Przyznać trzeba, że jest to bardzo mało przyjemne, a wakacyjna radość i szczęście czerpane z wyjazdu bardzo mocno się redukuje, a wręcz po prostu czasami denerwuje. Jak widać zalet dla opcji zamawiania wakacji First Minute jest bardzo dużo. Wszakże i tak będziemy musieli kiedyś zapłacić to dlaczego nie skorzystać z tych wszystkich zalet jakie daje nam taka opcja.

Co więcej zamawiając wakacje tak wcześnie, wcale nie trzeba płacić całej kwoty szybciej, aniżeli w przypadku kupna wakacji w innym terminie. Jedyną opłatą jest zaliczka na poczet wyjazdu (najczęściej oscyluje w granicach 20% kosztów), a całą resztę dopłaca się dopiero przed wakacyjnym wyjazdem. Czy trzeba lepszych argumentów aby wybrać ofertę First Minute?